Logo biuletynu informacji publicznej

Rejestry

2016-03-03

Logo Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych

Do zadań PKBWL należy badanie wszystkich wypadków lotniczych i poważnych incydentów oraz nadzorowanie badania incydentów zaistniałych na terytorium RP. Celem badań jest ustalenie przyczyn i okoliczności zaistnienia wypadków. Komisja nie orzeka co do winy i odpowiedzialności natomiast na podstawie wyników badań proponuje odpowiednie środki dla zapobiegania wypadkom w przyszłości. Raporty końcowe wraz z zaleceniami Komisji stanowią podstawę do podjęcia przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego decyzji w sprawie podjecia działań profilaktycznych.

Tabela zawiera informacje w oparciu o prowadzony przez Państwową Komisje Badania Wypadków Lotniczych rejestr. Znaleźć tu można informacje o rodzaju zdarzenia, dacie, miejscu oraz rodzaju i typie statku powietrznego, który brał udział w zdarzeniu. Dodatkowo wskazany jest podmiot, na którym spoczywa obowiązek badania poszczególnych zdarzeń lotniczych.

Jeżeli mają Państwo jakieś uwagi bądź sugestie, proszę napisać na adres Komisji. W szczególności prosimy o informacje o wszelkich zauważonych błędach bądź nieścisłościach w treści publikowanych dokumentów. Dziękujemy za współpracę.

W oczekiwaniu na możliwość przeszukiwania tabeli mogą Państwo skorzystać z funkcji przeglądarki internetowej. Używając skrótu klawiszowego Ctrl+F otwiera się okno umożliwiające wpisanie szukanego wyrazu, następnie po potwierdzeniu klawiszem Enter, na stronie zostanie podświetlone szukane słowo. Przepraszamy za utrudnienia.

Prosimy wybrać rok:

 

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook