Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Minister Infrastruktury i Budownictwa podpisał rozporządzenie ws. tzw. sekundników

26.05.2017

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

Przetarg na ostatni odcinek S3 do granicy z Czechami

26.05.2017

Skierowanie do przetargu ostatniego na południu Polski odcinka drogi ekspresowej S3 z Bolkowa do Lubawki podpisał 26 maja 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Powstanie most na Wiśle w ciągu S2

26.05.2017

25 maja 2017 r. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla budowy mostu przez Wisłę w ciągu S2 Puławska- Lubelska.

Mieszkanie Plus w Sochaczewie i Wieluniu – kolejne samorządy podpisały listy intencyjne

25.05.2017

Około 200 w Wieluniu i 150 w Sochaczewie – tyle mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności może wkrótce powstać w ramach programu Mieszkanie Plus. 25 maja 2017 r. podpisano listy intencyjne, które są wstępem do przeprowadzenia szczegółowych analiz inwestycyjnych. Budowę lokali na działkach zaproponowanych przez samorządy sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości.

Pierwsza wspólna karta płatnicza Banku Pocztowego i Poczty Polskiej

24.05.2017

- Cieszę się, że Grupa Poczty Polskiej, wykorzystując swój potencjał, może odegrać ważną rolę w realizacji celów Państwa, jego cyfryzacji oraz ograniczania kosztownego dla budżetu państwa obrotu gotówkowego - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński podczas briefingu z okazji wydania pierwszej wspólnej karty płatniczej Banku Pocztowego i Poczty Polskiej, który odbył się 24 maja 2017 r.

Rząd realizuje Narodowy Program Mieszkaniowy

24.05.2017

- Bank Gospodarstwa Krajowego jest bardzo ważny dla ministerstwa infrastruktury i budownictwa, bo realizuje technicznie programy związane z budownictwem i mieszkalnictwem - mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński podczas XIII Ogólnopolskiej Konferencji "Bank Gospodarstwa Krajowego dla jednostek samorządu terytorialnego - Strategie finansowe projektów rozwojowych".

Bezpieczeństwo w budownictwie priorytetem MIB

23.05.2017

23 maja 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski wziął udział w sesji panelowej "Porozumienie dla bezpieczeństwa w budownictwie" podczas XXVIII Konferencji Naukowo-Technicznej "Awarie budowlane 2017". W dyskusji uczestniczył Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Jacek Szer, a także zastępca Głównego Inspektora Pracy Dariusz Mińkowski, prezydent Porozumienia na rzecz Bezpieczeństwa w Budownictwie Jerzy Werle i przewodniczący Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Ryszard Trykosko.

Poczta Polska weźmie udział w programie Mieszkanie Plus

23.05.2017

23 maja 2017 r. Poczta Polska S.A. i BGK Nieruchomości S.A. podpisały umowę ramową o współpracy dotyczącej przekazania gruntów na potrzeby programu Mieszkanie Plus. Wstępne porozumienie dotyczy pięciu lokalizacji: dwóch w Warszawie i po jednej we Wrocławiu, Grudziądzu i Rybniku. Strony zakładają możliwość rozszerzenia porozumienia w przyszłości także o inne lokalizacje.

Poczta Polska wraca do tradycji państwowych

22.05.2017

22 maja 2017 r. w urzędzie pocztowym Radom 1 odbyła się symboliczna uroczystość zawieszenia godła państwowego na budynku placówki. Wydarzenie zbiegło się z otwarciem ogólnopolskiego centrum wideokodowania dla wszystkich przesyłek listowych w kraju.

Kraków - dobre tempo prac inwestycyjnych na linii E30

22.05.2017

Postępują prace na linii E30 w stronę Katowic. Powstaje nowy przystanek Kraków Bronowice. Modernizacja czterech wiaduktów i budowa nowego dodatkowego bezkolizyjnego przejazdu nad torami zapewni bezpieczne podróże i lepszą komunikację w mieście. Rozpoczął się kolejny etap prac na łącznicy Kraków Zabłocie – Krzemionki. Polskie Linie Kolejowe  realizują w aglomeracji krakowskiej projekty z Krajowego Programu Kolejowego o wartości ponad 4 mld zł.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook