Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Więcej stojaków rowerowych na polskich stacjach

24.03.2017

Ponad 400 nowych stojaków rowerowych na około 100 stacjach w Polsce - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wiosną rozpoczną montaż stojaków. Rowerzyści do końca roku będą mogli korzystać z 6300 stojaków umieszczonych m.in przy 300 dworcach kolejowych. Z rowerem można także podróżować pociągami PKP Intercity.

Kongres Geodetów Polskich

24.03.2017

- Jednym z problemów, jakie napotkaliśmy we współpracy, jest brak jedności środowiska geodezyjnego i kartograficznego wobec istniejących problemów, zarówno dotyczących obowiązujących przepisów prawa, jak i wizji organizacji służby geodezyjnej i kartograficznej. Dlatego tegoroczne hasło kongresu: "Jedność Geodezyjna", jest bardzo aktualne – mówił 24 marca 2017 r. w Piotrkowie Trybunalskim wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

Zmiana czasu na letni a podróż pociągiem

24.03.2017

W najbliższy weekend, w nocy z 25 na 26 marca 2017 r., nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 02.00 na 03.00. Podczas zmiany czasu w trasie będzie 18 składów PKP Intercity.

Zasady i standardy kosztorysowania robót budowlanych dla zamawiających, inwestorów i wykonawców

23.03.2017

Minister Andrzej Adamczyk i wiceminister Tomasz Żuchowski wzięli udział w konferencji "Zasady i standardy kosztorysowania robót budowlanych dla zamawiających inwestorów i wykonawców", zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kosztorysantów Budowlanych.

Ruszył konkurs na rozwiązania architektoniczno-technologiczne w ramach programu Mieszkanie Plus

23.03.2017

- Jedno z założeń programu Mieszkanie Plus to budowa mieszkań dopasowanych do lokalnych potrzeb. Formuła konkursu oznacza dyskusję i wpływ na kształt przyszłych rozwiązań. Konsultacje są też na etapie tworzenia planu miejscowego. A w przygotowanym projekcie kodeksu urbanistyczno-budowlanego zwiększamy udział lokalnych społeczności w planowaniu przestrzennym – podkreślił wiceminister Kazimierz Smoliński po ogłoszeniu przez BGK Nieruchomości konkursu dla architektów na opracowanie projektu modelowego domu wielorodzinnego w ramach pilotażu programu Mieszkanie Plus.

Wyższy rating dla PKP Intercity

23.03.2017

Fitch Rating podniósł długoterminowy rating dla PKP Intercity w walucie krajowej i obcej do BBB+. Jest to wynik podsumowania przez agencję powiązań kredytowych spółki z państwem. Dodatkowo Fitch podniósł długoterminowy rating krajowy do AA (pol) z A+ (pol). Perspektywa ratingów jest stabilna.

O kodeksie urbanistyczno-budowlanym podczas zgromadzenia Związku Miast Polskich

22.03.2017

- Decyzja o przygotowaniu projektu kodeksu urbanistyczno-budowlanego, który jest już po konsultacjach publicznych i uzgodnieniach międzyresortowych, jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom samorządów – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas XXXVIII zgromadzenia ogólnego Związku Miast Polskich 22 marca 2017 r. w Serocku.

Program inwestycji dla rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku pomiędzy Starogardem Gdańskim a Swarożynem podpisany

22.03.2017

22 marca 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit zatwierdził Program inwestycji "Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Starogard Gdański – Swarożyn" w województwie pomorskim.

Bliżej podpisania umów o współpracy z Białorusią

22.03.2017

20 marca 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło spotkała się z wiceministrem transportu i komunikacji Białorusi Aleksiejem Awramenką.

Trasa Łagiewnicka z finansowaniem

21.03.2017

21 marca 2017 r. Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) poinformowały o podpisaniu umów dotyczących finansowania budowy Trasy Łagiewnickiej, będącej częścią południowego odcinka wewnętrznej obwodnicy Krakowa, łącznie z nową linią tramwajową. Kredyt udzielony przez EBI jest objęty gwarancją w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS) – jednego z filarów Planu inwestycyjnego dla Europy opracowanego przez Komisję Europejską pod kierownictwem Jean-Claude’a Junckera.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook