Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Warszawa Stalowa - nowy przystanek i modernizacja linii

25.09.2017

- Inwestycje z Krajowego Programu Kolejowego zwiększają dostępność Polaków do kolei. To efekt modernizacji i remontu linii kolejowych, ale także budowy nowych przystanków. Dzięki takim przystankom, jak nowy obiekt Warszawa Stalowa, transport kolejowy integrujemy z komunikacją miejską. Podobne rozwiązania jak w stolicy są realizowane m.in. w Krakowie i Gorzowie Wielkopolskim – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel podczas podpisania umów na przebudowę odcinka pomiędzy Warszawą Gdańską a Warszawą Rembertowem.

Jest wstępne porozumienie między Pocztą Polską a China Post

25.09.2017

- Cieszę się, że współpraca między Pocztą Polską a China Post Group układa się bardzo dobrze, czego dowodem jest dzisiejsze wstępne porozumienie w sprawie tranzytu poczty międzynarodowej z Chin do Polski - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński podczas spotkania z delegacją chińską, które odbyło się 22 września 2017 r.

S7 Jędrzejów – granica województwa już otwarta

23.09.2017

23 września 2017 r. w obecności ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka otwarta została droga ekspresowa S7 odcinek Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. To kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk, Warszawę, Kielce, Kraków i południe kraju.

Uproszczenie procedur budowlanych w zgodzie z ładem przestrzennym jeszcze w tym roku

22.09.2017

- Do konsultacji społecznych trafił projekt tzw. "ustawy inwestycyjnej". Nowe przepisy mają ułatwić i przyśpieszyć inwestycje budowlane – mówił 22 września 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

PKP PLK w 2017 r. zawarły umowy za ponad 14 mld zł

22.09.2017

Wartość umów podpisanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA w 2017 roku przekroczyła 14 mld zł. W ramach Krajowego Programu Kolejowego zostanie zrealizowanych ponad 220 projektów na 9 tys. km torów o wartości ponad 66 mld zł. Podpisane w ostatnich dniach przez PLK umowy to: modernizacja linii Kędzierzyn-Koźle – Opole (412 mln zł), linii Siemiatycze - Czeremcha – Hajnówka (173 mln zł) oraz linii Działdowo - Olsztyn (267 mln zł). 

Ruszają konsultacje publiczne nowelizacji ustawy o transporcie drogowym

21.09.2017

Na rynku przewozu osób samochodami osobowymi funkcjonują podmioty, których działalność polega na pośrednictwie w przekazywaniu zleceń przewozowych złożonych m.in. za pomocą aplikacji mobilnych pomiędzy pasażerami a kierowcami. Ta działalność nie jest obecnie uregulowana przepisami. Dostrzegając potrzebę stworzenia jednakowych warunków prawnych dla podmiotów prowadzących działalność w zakresie pośrednictwa przy przewozie osób oraz zapewnienia większego bezpieczeństwa pasażerów, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podjęło prace mające na celu zmianę przepisów ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o czasie pracy kierowców. Projekt nowelizacji został skierowany do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych, aby wszystkie zainteresowane podmioty mogły wyrazić swoją opinię.

Zakończyły się polsko-rosyjskie rozmowy nt. przewozów drogowych

21.09.2017

W dniach 19-20 września 2017 r. w Moskwie odbyło się posiedzenie polsko–rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. W wyniku trudnych negocjacji stronie polskiej udało się uzyskać dodatkowo 9,5 tys. zezwoleń na przewozy do/z krajów trzecich.

Dolnośląskie Forum Inżynierskie

21.09.2017

- Samorząd zawodowy ma bardzo ważną rolę do wypełnienia. Wpływa na to, jak funkcjonują i jak oceniani są inżynierowie budownictwa. To od samorządu zawodowego zależy w jaki sposób wykonywany jest zawód zaufania publicznego – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas Forum Inżynierskiego Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa 2017. Spotkanie odbyło się 21 września 2017 r. w Świeradowie-Zdroju.

Ruszyły konsultacje publiczne "ustawy inwestycyjnej"

20.09.2017

Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z uproszczeniem procesu inwestycyjno-budowlanego ("ustawa inwestycyjna") 20 września 2017 r. został skierowany do uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji publicznych. Każdy zainteresowany może zgłosić uwagi do projektu ustawy – pisemnie albo na adres email przestrzen@mib.gov.pl. Termin na zgłaszanie uwag upływa 6 października 2017 r.

Konsultacje z urzędami wojewódzkimi o zmianach w systemie planowania i zagospodarowania przestrzennego

20.09.2017

- Kontynuujemy cykl spotkań z urzędami wojewódzkimi, bo ta formuła się sprawdza. Lepiej wymienić poglądy podczas szczerego spotkania, bo to usprawnia działanie administracji wojewódzkiej. A jej ocena jest także oceną rządu – powiedział 19 września 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas narady z urzędnikami wojewodów odpowiedzialnymi za inwestycje i planowanie i zagospodarowanie przestrzenne.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook

Link do informacji o Krajowym Zasobie Nieruchomości