Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Pociągi na Pomorzu pojadą szybciej

19.01.2018

Większa częstotliwość kursowania pociągów, skrócenie czasu podróży oraz podniesienie prędkości będą efektem przebudowy linii kolejowej nr 202 pomiędzy Gdynią a Słupskiem. Umowy w sprawie opracowania dokumentacji projektowej tej linii podpisali 19 stycznia w obecności sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Kazimierza Smolińskiego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku przestawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe SA i firm projektowych.

Umowa na opracowania projektowe dla dwóch odcinków S11 w Wielkopolsce podpisana

17.01.2018

17 stycznia 2018 r. w oddziale GDDKiA w Poznaniu zostały podpisane umowy na opracowania projektowe dla dwóch odcinków drogi ekspresowej S11 w województwie wielkopolskim:

  • Ujście – Oborniki o długości 49 km,
  • Kórnik – Ostrów Wielkopolski o długości 96 km.

Likwidacja zaległości na kolei. Program utrzymaniowy przyjęty przez Radę Ministrów

16.01.2018

Zapewnienie odpowiedniego poziomu jakości infrastruktury kolejowej, likwidacja zaległości utrzymaniowych, zachowanie sieci linii kolejowych oraz wieloletnie umowy na utrzymanie i remonty linii kolejowych zakłada kolejowy program utrzymaniowy. 16 stycznia 2018 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Pomoc w zakresie finansowania kosztów zarządzania infrastrukturą kolejową, w tym jej utrzymania i remontów do 2023 roku”, przedłożoną  przez ministra infrastruktury.

PKP SA i Poczta Polska SA chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

16.01.2018

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP SA i Poczta Polska SA podpisały 16 stycznia 2018 r. list intencyjny dotyczący współpracy mającej na celu rozwój usług logistycznych z wykorzystaniem należących do obu podmiotów gruntów.

Przetarg na obejście Węgierskiej Górki ogłoszony podczas spotkania z ministrem transportu Słowacji

15.01.2018

- Obecnie jesteśmy świadkami, jak pogranicze polsko-słowackie z obszaru trudno dostępnego w transporcie staje się coraz bardziej przyjazne. Jest to złożony proces, obliczony na wiele lat, ale efekty podejmowanych prac po obu stronach pogranicza są już widoczne. Polska dzięki środkom unijnym jest teraz wielkim placem budowy – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas spotkania z ministrem transportu Słowacji.

Zacieśniamy dobrosąsiedzkie relacje transportowe ze Słowacją

15.01.2018

W Żywcu ministrowie Polski i Słowacji podpisali Wspólne Oświadczenie w zakresie najważniejszych inwestycji transportowych na polsko-słowackim pograniczu. W podpisanym 15 stycznia 2018 r. memorandum potwierdzono po stronie polskiej: budowę obejścia Węgierskiej Górki, realizację szlaku Via Carpatia, modernizację drogi krajowej nr 87 na odcinku Nowy Sącz – Piwniczna Zdrój – granica państwa, poprawę stanu infrastruktury kolejowej na odcinku Katowice – Bielsko-Biała – Zwardoń – granica państwa i budowę nowej linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc –Tymbark/Mszana Dolna.

Rozpoczynamy akcję „Bezpieczny autokar – ferie 2018”

12.01.2018

- Prowadzona już od wielu lat akcja Inspekcji Transportu Drogowego „Bezpieczny autokar” przynosi wymierne efekty. Poprawia się stan techniczny pojazdów przewożących dzieci i młodzież, a także zwiększa się świadomość przewoźników ich odpowiedzialności za bezpieczeństwo najmłodszych. Dlatego te działania będą kontynowanie w tym roku i kolejnych latach. Apeluję też do organizatorów wypoczynku i rodziców o zgłaszanie ITD planowanych przewozów – podkreślił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Kolejne umowy na budowę S7 w woj. mazowieckim

12.01.2018

-  Droga ekspresowa S7 ma olbrzymie znaczenie dla rozwoju układu komunikacyjnego w Polsce. Priorytetem rządu jest jak najszybsze ukończenie tej trasy, tak aby powstało połączenie portów Trójmiasta z południem naszego kraju. Do realizacji S7 podchodzimy kompleksowo – w poniedziałek podpisana została umowa na odcinek tej trasy na północ od Krakowa, w lutym planowane jest podpisanie umowy na kolejny małopolski odcinek – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Sprawniejsza komunikacja kolejowa w Warszawie

10.01.2018

10 stycznia 2018 r. PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały umowę za 27,6 mln zł na wykonanie dokumentacji projektu modernizacji warszawskiej linii średnicowej. W ramach inwestycji zostaną wybudowane nowoczesne przystanki Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle. Zmodernizowana zostanie stacja Warszawa Wschodnia, gdzie m.in. powstaną nowe zadaszenia peronów i przebudowane zostaną przejścia podziemne. Zmodernizowane będą tory dalekobieżne i podmiejskie oraz most nad Wisłą i obiekty na linii od Warszawy Zachodniej do Warszawy Wschodniej.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zaprasza na II Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury

09.01.2018

Z inicjatywy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w dniach 29 stycznia - 1 lutego 2018 r. po raz kolejny, w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2018 w Poznaniu, odbędzie się II Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury.

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook