Logo biuletynu informacji publicznej

Aktualności

Coraz bliżej realizacji całej trasy Via Baltica

09.02.2018

- W ubiegłym tygodniu minister Andrzej Adamczyk miał przyjemność poinformowania mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej o podpisaniu umowy na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S61 od Ostrowi Mazowieckiej do Śniadowa. Dzisiaj mi przypada zaszczyt przekazania informacji, że GDDKiA podpisała umowę na realizację kolejnego odcinka S61 od Śniadowa aż do obwodnicy Łomży. Dzięki tej drodze znikną utrudnienia związane z dużym natężeniem ruchu na trasie Warszawa – Łomża i dalej w kierunku granicy z Litwą – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

Polsko-węgierska współpraca na rzecz kolei dużych prędkości

09.02.2018

Budowa kolei dużych prędkości między Warszawą a Budapesztem to jeden z głównych tematów rozmów między ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem a ministrem spraw zagranicznych i handlu Węgier Peterem Szijjarto, które odbyły się 8 lutego 2018 r. w Warszawie. 

Polska i Węgry zacieśniają współpracę w zakresie kolei dużych prędkości

08.02.2018

8 lutego 2018 roku minister infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkał się z ministrem spraw zagranicznych i handlu Węgier Peterem Szijjarto. Głównym tematem poruszonym w trakcie wizyty węgierskiego ministra w Warszawie był projekt wspólnego przedsięwzięcia zakładającego realizację połączenia koleją dużych prędkości na linii Budapeszt-Warszawa.

Ułatwienia w inwestycjach oraz troska o ochronę dziedzictwa historycznego kolei

06.02.2018

Rada Ministrów przyjęła 6 lutego 2018 r. projekt ustawy o zmianie ustawy o komercjalizacji i restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe” oraz ustawy o transporcie kolejowym, przedłożony przez Ministra Infrastruktury.          

Powstanie dodatkowe połączenie obwodnicy Stalowej Woli i Niska z drogą powiatową nr 1024R

06.02.2018

- W odpowiedzi na liczne wnioski lokalnych władz samorządowych oraz mieszkańców, zapadła decyzja o budowie dodatkowego połączenia obwodnicy Stalowej Woli i Niska z drogą powiatową - powiedział 5 lutego 2018 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Umowa na koncepcję programową dla kolejnego odcinka Via Carpatia podpisana

05.02.2018

Przybliża się realizacja kolejnych fragmentów międzynarodowego szlaku Via Carpatia. 5 lutego 2018 r. podpisana została umowa na wykonanie koncepcji programowej (KP) z pełnym rozpoznaniem geologicznym odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Babica do węzła Domaradz, a dla dwóch kolejnych odcinków wybrano najkorzystniejsze oferty.

W Rymanowie-Zdroju otwarto kolejną placówkę pocztową

05.02.2018

5 lutego 2018 r. w Rymanowie-Zdroju otwarto nową placówkę pocztową. Będzie w niej można zrealizować usługi pocztowe, bankowe i ubezpieczeniowe oraz operacje bezgotówkowe za pomocą kart płatniczych. Oferuje je nowoczesna placówka Poczty Polskiej przy ulicy Zdrojowej 40 - zaprojektowana w nowoczesnej aranżacji, która cieszy się uznaniem klientów w całym kraju.

Umowa na budowę obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego podpisana

02.02.2018

-  To bardzo ważna obwodnica dla mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego, dzięki której odetchną oni od uciążliwości związanych z dużym natężeniem ruchu. Ale to też ważny odcinek nowoczesnej, bezpiecznej drogi na trasie Toruń – Olsztyn – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zrealizowane zostaną kolejne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na drogach krajowych

01.02.2018

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 12 programów inwestycji i 3 aneksy dla zadań drogowych, których łączny koszt to ok. 136 mln zł. Są to zadania związane z rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 t/oś, budową lub przebudową mostów i estakad. Inwestycje te poprawią bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego poprzez modernizację dróg, w szczególności przebudowę skrzyżowań, rond, pasów do skrętu w lewo, przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnych, chodników i ścieżek rowerowych.

Zadania te będą realizowane w 7 województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, śląskim, małopolskim oraz lubelskim.

 

Kolejny krok w kierunku Wspólnego Biletu na polskiej kolei

01.02.2018

Od 1 lutego 2018 r. Pakiet Podróżnika można kupić także w kasach biletowych Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. ŁKA to pierwszy w kraju samorządowy przewoźnik, który zaoferował swoim pasażerom tę ofertę. Dzięki temu pasażerowie mogą kupić jeden bilet na przejazd pociągami czterech przewoźników: PKP Intercity, POLREGIO, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. 

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook