Logo biuletynu informacji publicznej

Powstanie dodatkowe połączenie obwodnicy Stalowej Woli i Niska z drogą powiatową nr 1024R

2018-02-06

- W odpowiedzi na liczne wnioski lokalnych władz samorządowych oraz mieszkańców, zapadła decyzja o budowie dodatkowego połączenia obwodnicy Stalowej Woli i Niska z drogą powiatową - powiedział 5 lutego 2018 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Koncepcja budowy przewiduje wykonanie skrzyżowania trójwlotowego (rondo) zlokalizowanego w km ok. 2+400 oraz budowę łącznicy do ul. Czarnieckiego w Stalowej Woli.

Obwodnica Stalowej Woli i Niska

Obwodnica Stalowej Woli i Niska

Przyjęcie takiego rozwiązania pozwoli na uniknięcie ograniczeń w ruchu na ul. Czarnieckiego - zgodnie z założeniami nad obwodnicą powstanie wiadukt drogowy w ciągu drogi powiatowej. 

Szczegółowe rozwiązania dotyczące geometrii skrzyżowania łącznicy z ul. Czarneckiego zostaną zaprojektowane po przeprowadzeniu przez wykonawcę obwodnicy pomiarów ruchu i opracowaniu analizy uwzględniającej aktualne i prognozowane natężenia strumieni pojazdów.

Dodatkowy zakresu robót będzie realizowany przez obecnego wykonawcę, w ramach podpisanej umowy.

Umowa na realizację obwodnicy w formule „Projektuj i buduj” została podpisana 30 sierpnia 2017 r. Konsorcjum firm: Mostostal Warszawa i Acciona Construcción SA wykona  obwodnicę Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77  za blisko 200 milionów zł. Termin zakończenia wszystkich prac to połowa 2021 r.

Obwodnica Stalowej Woli i Niska

Obwodnica Stalowej Woli i Niska

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook