Logo biuletynu informacji publicznej

Kolejne umowy na budowę S7 w woj. mazowieckim

2018-01-12

-  Droga ekspresowa S7 ma olbrzymie znaczenie dla rozwoju układu komunikacyjnego w Polsce. Priorytetem rządu jest jak najszybsze ukończenie tej trasy, tak aby powstało połączenie portów Trójmiasta z południem naszego kraju. Do realizacji S7 podchodzimy kompleksowo – w poniedziałek podpisana została umowa na odcinek tej trasy na północ od Krakowa, w lutym planowane jest podpisanie umowy na kolejny małopolski odcinek – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Podpisanie umowy na projekt i budowę S7 Płońsk - Strzegowo

Podpisanie umowy na projekt i budowę S7 Płońsk - Strzegowo

12 stycznia 2018 r. w Płońsku, w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza oraz ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Macieja Wąsika podpisano umowy na projekt i budowę odcinków drogi ekspresowej S7 Strzegowo - Pieńki (22 km) i Pieńki - Płońsk  (13,7 km).

Wykonawcą obu odcinków  jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o., które wybuduje odcinek Strzegowo - Pieńki za kwotę 516,2 mln zł, a odcinek Pieńki - Płońsk za 311,7 mln zł. Wykonawca zadeklarował 34-miesięczny okres wykonania robót oraz 10-letnią gwarancję jakości wykonanych prac. Planowany termin zakończenia obu kontraktów to maj 2021 r. Inwestycja realizowana będzie w systemie Projektuj i buduj.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania.

S7 Płońsk - Strzegowo

S7 Płońsk - Strzegowo

W grudniu 2017 r. podpisane zostały umowy na odcinki Napierki - Mława (ok. 14 km) i Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km). Przebudowę czterech mazowieckich odcinków S7 od Napierek do Płońska, o łącznej długości 71 km, nadzoruje olsztyński oddział GDDKiA. Inwestycja polegać będzie na budowie drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach zadania powstaną węzły:  Mława Północ, Mława Południe, Modła, Żurominek,  Strzegowo Północ, Strzegowo Południe, Glinojeck, Pieńki Rzewińskie, Dłużniewo.

Budowa S7 Napierki - Płońsk jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Ikona RSSIkonka serwisu TwitterIkonka serwisu Facebook